Опубліковано претендентів на "Книжку року-2021" у номінації "Минувшина"

Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» опублікував результати експертного опитування «Лідери літа» у номінації «Минувшина»: видання перших восьми місяців року, що набули найвищої оцінки

Всеукраїнський рейтинг "Книжка року" опублікував результати експертного опитування "Лідери літа" у номінації "Минувшина": видання перших восьми місяців року, що набули найвищої оцінки. Номінантів подано за абеткою, оскільки місця "розставить" – з урахування повного річного репертуару – чотириденна експертна сесія рейтингу-2021 наприкінці грудня.

 

Magistra vitae. Розмови про історію з Сергієи Плохієм. – К.: Дух і Літера, 368 с. (п)

О.А.Бачинська, Т.В.Чухліб. Козацька Україна після зруйнування Запорозької Січі (1775–1905); В.О.Гуржій, О.П.Реєнт. Славетна Україна. Битви та повстання від княжої до імперської доби; Марина Довженко. Таємнича Україна; Богдан Сушинський. Міфи та міфотворці. Сер. "Таємниці історії". – К.: Арій, 352+352+336+352 с. (п)

Сергій Громенко. Скоропадський і Крим. Від протистояння до приєднання. – К.: Наш формат, 352 с.(п)

Михайло Грушевський. Нарис історії українського народу. – Х.: Клуб сімейного дозвілля, 576 с. (п)

Костянтин Колесников. На краю ойкумени: Еллінські військові традиції на українських землях Причорномор'я. – К.: Темпора, 312 с. (к)

Ніл Макґреґор. Історія світу в 100 предметах. – К.: Наш формат, 616 с.(п)

Наталя Старченко. Українські світи Речі Посполитої. Історії про історію. – К.: Laurus, 616 с. (п)

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.