У Житомирі відбулася прем'єра документального фільму про Сергія Корольова

У межах артфестивалю «День житомирян» відбулася прем’єра документального фільму про вченого і конструктора, основоположника практичної космонавтики Сергія Корольова «Незламний. Шлях до мрії».

Про це повідомляє Житомирська міська рада, передає Укрінформ.

 

Як зазначається, "червоною доріжкою" пройшлися творці фільму, актори стрічки та глядачі.

За словами режисера фільму заслуженого артиста України Петра Авраменка, зйомки проходили у Житомирі, Бердичеві, Хмельницькому та Одесі. Участь у них взяли понад 170 житомирян.

"Незламний.Шлях до мрії" - це третій фільм, що увійшов до проєкту "Видатні постаті Житомира", який розповідає про легендарні, цікаві, містичні та загадкові постаті краю. Перша стрічка проєкту – "Вогонь самопосвяти" - розповідає про життя Олега Ольжича, друга - фільм "Де Шодуар?" - про барона Івана де Шодуара.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.