АНОНС: Історичний фестиваль LEGIO Historica Херсон IV. ПРОГРАМА

Історичний фестиваль LEGIO Historica вчетверте повертається у місто Херсон. Не дивлячись на усі негаразди, команда історичного проєкту продовжує доводити, що історія - це зовсім не нудно!

Про це повідомляють організатори у Фейсбуці.

 

2 та 3 жовтня 2021 року у Літмузеї – відділі Херсонського обласного краєзнавчого музею, арт-просторі FREEDOM, Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара на вас чекатимуть найкращі дослідники та публічні історики міста і всієї України з цікавими лекціями, майстер-класами, настільними іграми, кінопоказами, книжковою ярмаркою, дискусіями та інтригуючими презентаціями.

Говоритимуть про археологію, таємниці архівів, нетривіальні сторони історії і, як ніколи багато - про місто Херсон і його (анти)героїв, розбиратимемось з тим, як історія може допомогти нашому регіону у формуванні іміджу на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 
 

Вхід на усі заходи фестивалю – вільний!


Фестиваль організований у межах Міської програми "Молодь Херсона" 2021-2025 рр. за підтримки Управління молоді та спорту Херсонської міської ради. Захід буде проведений з дотриманням усіх карантинних обмежень.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.