АНОНС: Історичний фестиваль LEGIO Historica Херсон IV. ПРОГРАМА

Історичний фестиваль LEGIO Historica вчетверте повертається у місто Херсон. Не дивлячись на усі негаразди, команда історичного проєкту продовжує доводити, що історія - це зовсім не нудно!

Про це повідомляють організатори у Фейсбуці.

 

2 та 3 жовтня 2021 року у Літмузеї – відділі Херсонського обласного краєзнавчого музею, арт-просторі FREEDOM, Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара на вас чекатимуть найкращі дослідники та публічні історики міста і всієї України з цікавими лекціями, майстер-класами, настільними іграми, кінопоказами, книжковою ярмаркою, дискусіями та інтригуючими презентаціями.

Говоритимуть про археологію, таємниці архівів, нетривіальні сторони історії і, як ніколи багато - про місто Херсон і його (анти)героїв, розбиратимемось з тим, як історія може допомогти нашому регіону у формуванні іміджу на всеукраїнському та міжнародному рівнях.

 
 

Вхід на усі заходи фестивалю – вільний!


Фестиваль організований у межах Міської програми "Молодь Херсона" 2021-2025 рр. за підтримки Управління молоді та спорту Херсонської міської ради. Захід буде проведений з дотриманням усіх карантинних обмежень.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.