In memoriam. Помер автор мелодії до танцю сиртакі

Грецький композитор Мікіс Теодоракіс, який написав мелодію до танцю сиртакі, помер на 97-му році життя.

Про це повідомляє Ekathimerini, передає Укрінформ.

 

Мікіс Теодоракіс народився на грецькому острові Хіос у 1925 році. З дитинства цікавився музикою. Навчався музичного мистецтва спочатку в Афінах, а потім у Франції.

Його пісні виконували The Beatles та Едіт Піаф. Та, напевно, найбільш відома у світі його мелодія танцю сиртакі, написана для фільму "Грек Зорба", що вийшов у 1964 році. За свою роботу для цього фільму Теодоракіс був номінований на Grammу (у 1975 р. – також за "Серпіко", де головну роль виконав Аль Пачіно).

Теодоракіс є лауреатом премії BAFTA за музику до фільму "Z" (1969).

Він був політичним активістом, дотримувався лівих поглядів, протистояв диктатурі під час окупації Греції нацистською Німеччиною, а також ультраправому режиму "чорних полковників" наприкінці 1960-х – початку 1970-их років. Неодноразово його поміщали в концтабори і тюрми. Кілька років Теодоракіс провів в еміграції у Франції.

В останні роки композитора неодноразово госпіталізували через проблеми зі здоров'ям. У 2019 році йому зробили операцію на серці – встановили кардіостимулятор.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.