АНОНС: Як читати архіви радянських спецслужб? Майстер-клас від ЦДВР

Центр досліджень визвольного руху проведе майстер-клас «‎Як читати архіви радянських спецслужб? На прикладі архівів Внутрішніх військ НКВД»‎.

Про це "Історичній правді" повідомили у ЦДВР.

 

На прикладі викладених у відкритий доступ документів з архіву Внутрішніх військ НКВД спікери пояснять, як читати та аналізувати історичні архівні джерела. Зокрема, відвідувачі дізнаються:

  • що необхідно враховувати, читаючи звіти радянських спецслужб?
  • як перевірити достовірність інформації?
  • де шукати підтвердження або спростування?
  • чому важливо навчитися критично ставитися до документів репресивних органів?


Спікери майстер-класу: 

  • Іван Патриляк, історик, декан Історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка та експерт проєкту Центру досліджень визвольного руху "‎"‎Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом";
  • Надія Суха, комунікаційниця проєкту Центру досліджень визвольного руху "‎Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом".


Час: 28 вересня, вівторок, 13:00


Місце:
у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


Вхід вільний. Реєстрація для відвідувачів заходу здійснюється за посиланням.


Реєстрація для представників медіа.


Контакт: +38 (093) 800 64 23. Контактна особа Надія.


Захід організовано в межах проєкту "Робимо минуле доступним: цифрове повернення вивезених архівів про боротьбу СРСР із визвольним рухом", який реалізує Центр досліджень визвольного руху за підтримки Українського культурного фонду.


Нагадуємо, що до Дня незалежності Центр досліджень визвольного руху розпочав оприлюднення в онлайн-доступі документів з архіву Внутрішніх військ НКВД. Йдеться про документальні свідчення боротьби зазначеної структури з ОУН та УПА на теренах Заходу України у 1944-1945 роках. До кінця жовтня на сайті Електронного архіву українського визвольного руху з'явиться близько 3,5 тисяч документів.

Наприкінці 1980-их років архів Внутрішніх військ НКВД було вивезено з України. Проте в середині 1990-их українські дослідники знайшли його слід у Москві. За ініціативи історика та  дослідника українського визвольного руху Анатолія Кентія були зроблені копії документів у вигляді мікрофільмів. У такому вигляді їх вдалося повернути до України. Оцифровані копії плівок дослідники наразі викладають у відкритий доступ.


Електронний архів (
avr.org.ua) — сервіс відкритого онлайн доступу до повнотекстових копій архівних матеріалів. Втілюється Центром досліджень визвольного руху за підтримки партнерів. Тут у вільному доступі та у високій якості публікуються документи про український визвольних рух, матеріали з архівів КҐБ та інші тематичні колекції, присвячені історії ХХ століття. Зараз на сайті вже майже 29 тисяч оцифрованих архівних документів, доступних для завантаження.


Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.