У Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award

На 28 Bookforum у Львові оголосили переможці BookForum Best Book Award – 2021

Про це передає "Еспресо.Захід".

 

16 вересня у Львові відбулася урочиста церемонія нагородження BookForum Best Book Award 2021. Відомо, що за відзнаку цього року змагалось понад 450 книжок від 106 видавництв. Кращих обирали журі в чотирьох містах України: Львова, Києва, Харкова і Одеси. Книги оцінили у десяти основних номінаціях.

Зазначимо, що головну премію 28 BookForum Best Book Award 2021 отримав Євген Пшеничний за книгу "Ярослав Стешенко. Епістолярний монолог", видавництво "Коло". Відзнаку вручили за глибоку дослідницьку роботу і високоестетичне втілення. Зазначимо, що книга розповідає про життя і творчість Ярослава Івановича Стешенка, бібліографа, книгознавця, екслібрисиста-колекціонера.


Також переможцями стали:

Класична українська література – Леонід Чернов "Чудаки прикрашають світ", видавництво "Темпора" за перетворення наших двадцятих на літературний бренд і повернення наших двадцятих;

Сучасна українська література – Галина Крук "Хто завгодно, тільки не я", видавництво "Віват" за гармонію витонченого стилю, чуттєвість образів і авторське осмислення дійсності;

Іноземна література в українському перекладі – "Старша Едда" Вільяма Коллінгвуда у перекладі зі староісландської Віталія Кривоноса

Література для дітей від 0 до 6 – Олеся Мамчич "Овва як бува! Абетка із історії України", видавництво "Портал";

Література для дітей від 7 до 12 – Ліна Максимук, Ірина Голодюк, Марина Старик, Наталія Соболевська збірка "Козаки правлять країною", видавництво Discursus;

Література для підлітків і Young Adult – Наталка Малетич "Леся. Мандрівний клубочок";

Non-fiction – Олександр Савчук "Юрій Шевельов. Я. Мене. Мені (і довкруги)";

Наукова література – Наталя Тихолоз "Петро Франко: Формула долі (Життєпис на тлі доби)"

Візуальна книга (зокрема арт-буки) – Пйотр Лукашевич "Об'єднання митців Artles";

Комікси та графічні романи – переможці не визначили, адже замало робіт у номінації видавці надіслали на конкурс.


Довідково. Конкурс Best Book Award 2021 – щорічна головна премія Львівського міжнародного BookForum, якою з 1995 року відзначають найкращі українські книжки. Організатором конкурсу є ГО "Форум видавців" за підтримки Українського культурного фонду.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.