У Львові встановили пам'ятник Моцарту-молодшому

На площі Маланюка у Львові встановили пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту

Про це повідомляє Zahid.net

 

Подія приурочена до 230-річчя від народження композитора. 

Франц Ксавер Моцарт – видатний композитор, диригент, педагог, культурний діяч та просвітник, молодший син відомого композитора Вольфґанґа Амадея Моцарта. Майже 30 років свого життя присвятив культурному розвитку Львова та Галичини. Саме у Львові Франц Ксавер заснував перше Музичне товариство ім. св. Цецилії та влаштовував із ним численні концерти, внаслідок чого про культурне життя тодішнього Львова з міжнародної преси дізнавалася вся Європа.

Саме у Львівському храмі Соборі св. Юра він вперше організував виконання Реквієму свого геніального батька, на 15 років випередивши відповідну усталену європейську традицію вшанування композитора.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.