Запущено новий онлайн-архів «Інтерактивний український Відень»

Архів створений з метою збору, уніфікації, популяризації та промоції будь-якої цікавої інформації, що пов'язана із Україною чи українським у Відні та Австрії. У відповідних рубриках архів міститиме каталог інформації про події, персони, місця, пам'ятники, будинки, вулиці, організації та ін., починаючи від наявної доступної інформації (близько XVI століття) до сьогодення

 

В онлайн-архіві будуть інтерактивні мапи, які даватимуть можливість зробити онлайн-екскурсії із майбутніми можливостями для кооперації - співпраця з гідами; тематичні маршрути українського Відня (музичний, кулінарний, слідами відомих письменників, адвокатів, політиків, мистецький та ін). Також влаштування тематичних вечорів вшанування пам"яті, кооперації з відповідними
громадами, спільні проєкти на основі доступної інформації.

В майбутньому планується розробити цікаві тематичні маршрути, базуючись на наявній доступній інформації залучаючи сучасний ландшафт українського Відня - у співпраці з місцевими сучасниками: адвокатами, лікарями, діячами культури, бізнесу і тп.

За новинами проєкту слідкуйте на фейсбук-сторінці Товариства української молоді в Австрії.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!