Запущено новий онлайн-архів «Інтерактивний український Відень»

Архів створений з метою збору, уніфікації, популяризації та промоції будь-якої цікавої інформації, що пов'язана із Україною чи українським у Відні та Австрії. У відповідних рубриках архів міститиме каталог інформації про події, персони, місця, пам'ятники, будинки, вулиці, організації та ін., починаючи від наявної доступної інформації (близько XVI століття) до сьогодення

 

В онлайн-архіві будуть інтерактивні мапи, які даватимуть можливість зробити онлайн-екскурсії із майбутніми можливостями для кооперації - співпраця з гідами; тематичні маршрути українського Відня (музичний, кулінарний, слідами відомих письменників, адвокатів, політиків, мистецький та ін). Також влаштування тематичних вечорів вшанування пам"яті, кооперації з відповідними
громадами, спільні проєкти на основі доступної інформації.

В майбутньому планується розробити цікаві тематичні маршрути, базуючись на наявній доступній інформації залучаючи сучасний ландшафт українського Відня - у співпраці з місцевими сучасниками: адвокатами, лікарями, діячами культури, бізнесу і тп.

За новинами проєкту слідкуйте на фейсбук-сторінці Товариства української молоді в Австрії.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.