ЮНЕСКО виключило Венецію з переліку пам’яток під загрозою

ЮНЕСКО вирішила не зараховувати Венецію до переліку пам’яток під загрозою зникнення після рішення місцевої влади заборонити вхід до історичного центру великим круїзним лайнерам

Як передає Укрінформ, про це повідомляє агенція DPA.

 

Раніше побоювання ЮНЕСКО були пов'язані з впливом на історичну частину міста туризму, зокрема круїзної індустрії, та запланованих інфраструктурних проєктів.

Міністр культури Італії Даріо Франческіні привітав це рішення, але висловив сподівання, що міжнародна увага до Венеції збережеться.

У березні Венеція оголосила про заборону входження до міста великих суден, включаючи круїзні судна та морські лайнери, у зв'язку із занепокоєнням мешканців міста через забруднення води та підводну ерозію основи міста.

Заборона набуде чинності лише після побудови нових терміналів, що дозволять прокладати нові круїзні маршрути навколо центру міста.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.