Українців Чикаго запрошують прибрати на українському кладовищі

Комісія у справах Родини і Мирян єпархії Святого Миколая у Чикаго звертається з проханням допомогти у благодійній акції прибирання і упорядкування могил на цвинтарі Святого Миколая, які з різних причин немає кому доглядати

Українська католицька парафія Святого Миколая була заснована 28-го січня 1906 року. Перше поховання на кладовищі відбулося 2-го квітня 1906 р.

На кладовищі хоронять померлих з українських католицьких парафій: Собору Святого Миколая, Церкви Володимира та Ольги, Церкви Святого Йосифа Обручника (Камберленд), Церкви Непорочного Зачаття (Палатайн) та Церкви Різдва Пресвятої Богородиці (Пейлос-Парк).

На сьогоднішній день налічується приблизно 8 300 поховань. Частину з тих поховань ніхто не доглядає. 

24 липня о 10 годині ранку за місцевим часом відбудеться благодійна акція з прибирання занедбаних могил. 

 

Година папуги. «Золотий вересень»

«Ось два пістолети. Коли увірвуться українські бандити, ти застрелиш дітей, а потім застрелишся сама! Пам’ятай: у тебе мають лишитися три набої!» — останню розмову батька і мами семирічний Адам підслухав випадково.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.