Документи архівів Криму відтепер доступні онлайн

16 липня 2021 року Голова Державної архівної служби України Анатолій Хромов представив онлайн-доступ до архівних документів Автономної Республіки Крим та Севастополя під час пресконференції в Укрінформі

"Разом з американською корпорацією Family Search International ми створили окрему рубрику на офіційному сайті Державної архівної служби України з наданням онлайн-доступу до близько 400 тис. копій документів Національного архівного фонду архівних установ Автономної Республіки Крим" - зазначив Анатолій Хромов.

 

Також він поінформував про заходи Державної архівної служби України щодо захисту та доступу до архівної культурної спадщини України на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим.

В свою чергу, Перший заступник Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова наголосила щодо важливості діяльності Державної архівної служби України та фахівців відомства у напрямку збереження та забезпечення доступу до документів архівів Криму та поділилася останніми рішеннями, які українська держава приймала в контексті боротьби за деокупацію Криму.

"Безумовно питання збереження та накопичення документів Криму, як органів державної влади, так і фізичних та юридичних осіб є важливими для державної політики з деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя" – сказав Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров зробив особливий акцент, що окупаційна влада Криму може знищити архівні документи.

Зокрема, він наголосив:"Над всіма цими документами нависла пряма загроза, якщо не знищення їх фізичного розкрадання та вивезення".

За результатами пресконференції учасники обговорили плани щодо спільної діяльності та домовилися про проведення робочої наради найближчим часом.

Ознайомитися з документами архівів Криму можна за посиланням.

Теми

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.