Англійській бібліотеці повернули книгу, яку взяли почитати 300 років тому

Шеффілдський собор Англії отримав посилку з книгою «Віра і практика англіканської церкви», яку читач взяв із церковної бібліотеки в 1709 році. Мешканка Уельсу знайшла цю книгу серед речей своєї померлої хрещеної матері. У заповіті покійної зазначено, що «Віру і практику англіканської церкви» необхідно повернути Шеффілдському собору.

Про це повідомляє Bird in flight із посиланням на Sheffield Star.

 

Книга була написана в 1688 році і видана в 1704-му. У ті часи Шеффілдський собор ще був церквою і славився своєю бібліотекою. "Я намагаюся порахувати, яким міг би бути штраф для читача, — він дозволив би нам купити новий дах або щось ще", — пожартував заступник настоятеля собору Кейт Ферроу.

Він уточнив, що пообіцяв не штрафувати родину, в якій усі ці роки зберігалася книга. "Вони повернули її, і це чудово", — додав Ферроу. За його словами, "Віра і практика англіканської церкви" стане перлиною в літературній колекції Шеффілдського собору.

Об'єкт є однією з міських визначних пам'яток Шеффілда. Його офіційна назва — собор Святих Петра і Павла. Раніше це була парафіяльна церква, статус якої підвищився до кафедрального собору, коли в 1914 році створили Шеффілдську єпархію.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.