У Краматорську відкриють скульптурну композицію, присвячену Стусу. ФОТО

У Краматорську 14 липня на перехресті вулиць Стуса і Дружби відкриється скульптурна композиція, присвячена поету, дисиденту, правозахиснику Василю Стусу.

Про це Укрінформу повідомила громадська діячка та волонтерка Анжеліка Рудницька.

 

"Краматорськ від початку російської агресії поступово перетворюється на український культурний центр і об'єднує всіх, для кого патріотизм – це не порожнє слово, а позиція", - сказала вона.

 

Ідея повернути на Донеччину Стуса з'явилася два роки тому, ескіз пам'ятника поетові зробив заслужений художник України В'ячеслав Гутиря.

"Для мене Василь Стус – символ українського Донбасу", - сказав художник.

Меценат Ірина Сергієнко зауважила: "Ми щасливі втілювати у життя глибокі і важливі ідеї нашого земляка і чудового митця В'ячеслава Гутирі. Ми постійно змінюємо обличчя нашого міста, наповнюємо його українськими сенсами".

Окрім пам'ятника у Краматорську з'явиться і дошка з портретом поета на школі номер 8, яка носить ім'я Василя Стуса.

 

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.