У Краматорську відкриють скульптурну композицію, присвячену Стусу. ФОТО

У Краматорську 14 липня на перехресті вулиць Стуса і Дружби відкриється скульптурна композиція, присвячена поету, дисиденту, правозахиснику Василю Стусу.

Про це Укрінформу повідомила громадська діячка та волонтерка Анжеліка Рудницька.

 

"Краматорськ від початку російської агресії поступово перетворюється на український культурний центр і об'єднує всіх, для кого патріотизм – це не порожнє слово, а позиція", - сказала вона.

 

Ідея повернути на Донеччину Стуса з'явилася два роки тому, ескіз пам'ятника поетові зробив заслужений художник України В'ячеслав Гутиря.

"Для мене Василь Стус – символ українського Донбасу", - сказав художник.

Меценат Ірина Сергієнко зауважила: "Ми щасливі втілювати у життя глибокі і важливі ідеї нашого земляка і чудового митця В'ячеслава Гутирі. Ми постійно змінюємо обличчя нашого міста, наповнюємо його українськими сенсами".

Окрім пам'ятника у Краматорську з'явиться і дошка з портретом поета на школі номер 8, яка носить ім'я Василя Стуса.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.