В Україні розпочались зйомки нового документального серіалу про Чорнобиль

У червні в Україні розпочалися зйомки документального проєкту “Чорнобиль”, який знімає кінокомпанія ММД ПРО у копродукції із німецьким продакшном Looks Film. Серіал став переможцем чотирнадцятого пітчингу Держкіно.

Про це повідомляє Локальна історія.

 
Знімальна група серіалу

"Чорнобиль" – документальний серіал, в якому йдеться не лише про трагедію, що сталась на Чорнобильській атомній електростанції, а й про події, які цьому передували.

У кожному епізоді творці фільму покажуть різні етапи історії ЧАЕС: зведення перших реакторів атомної електростанції і їхній запуск, розбудову перспективного міста Прип'ять, катастрофу і її наслідки для теперішнього та майбутнього", – зазначають у статті.

Кінокомпанія ММД ПРО підкреслює, у "Чорнобилі" зібрані свідчення безпосередніх учасників подій – свої історії розкажуть головний інженер ЧАЕС Микола Штейнберг, пожежний Петро Хміль, старший інженер управління на четвертому енергоблоці Олексій Бреус, підполковник ПВС Сергій Володін, партсекретар атомної електростанції Сергій Парашин, гвинтолітник Ігор Письменський та інші.

Окрім того, у проєкті вперше розкриють ексклюзивні архівні матеріали, інформацію з яких замовчували роками.

"Серіал, який кілька років тому випустив канал HBO, знову змусив увесь світ заговорити про наш Чорнобиль. Вважаю, що це чудовий приклад того, наскільки гучно можна і потрібно розповідати про трагедію, яка зачепила не тільки Україну, а й увесь світ.

Не применшуючи зусиль команди і художньої цінності проєкту HBO, зазначу, що цей серіал дещо далекий від достовірності й документальності відтворення подій. Саме тому ми прийняли рішення зняти "нашу відповідь HBO" – документальний серіал про Чорнобиль, який би правдиво, але при цьому у цікавій для широкої аудиторії формі, розповідав про ті події...

Наш "Чорнобиль" – це не серіал про трагедію. Це стрічка, яка показує життя міста-мрії, розкриває передумови і причини трагедії, показує обличчя людей, які вірили в краще майбутнє і будували його, і які все втратили за один день. Наш проєкт – про зв'язок поколінь і зв'язок між подіями тих часів і майбутнім кожного з нас", – каже продюсер проєкту Роман Мартиненко.

Команда проєкту вперше зніматиме ЧАЕС з води, а також зсередини реактора. Уперше відеоінтерв'ю дасть і головна архітекторка Прип'яті Марія Проценко. Ексклюзивний саундтрек, а також музичне оформлення до серіалу пише гурт ONUKA.

"Чорнобиль давно перестав бути просто техногенною катастрофою, він став культурним феноменом. Рефлексуючи на тему цієї трагедії, ми й не помітили, як сильно збагатили не тільки національну культуру, а й світову.

Створили нове життя після катастрофи. Цей серіал – ще одна спроба заглибитися в тему Чорнобиля, а через неї – в людську природу. Нашу з вами природу", – зазначає режисер проєкту Андрій Алферов.

До створення фільму долучились Державне агентство з питань кіно України та німецький телеканал ZDF. Зйомки документального українсько-німецького серіалу "Чорнобиль" триватимуть до кінця осені.

Прем'єру проєкту в Україні запланували на весну 2022 року.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.