У парламент Канади внесено закопроєкт "Місяць української спадщини"

Канадський парлементар українського походження, керівник групи дружби з Україною в Парламенті Канади Іван Бейкер вніс на розгляд Палати громад законопроєкт "Місяць української спадщини"

Про це повідомляє Diaspora.ua.

Канада на федеральному рівні може присвятити місяць українській громаді, і таким чином стане першою країною, де вшановують українську діаспору на такому високому рівні.

17 червня канадський парламентар Іван Бейкер вніс на розгляд Палати громад пропозицію проведення щороку по всій Канаді місяця української спадщини у вересні, бо саме 7 вересня 1891 року до Канади прибули перші документально засвідчені українці Вались Єлиняк та Іван Пилипів.

Представляючи свій законопроєкт, Іван Бейкер, наголосив на тому, що місяць української спадщини дав би особливу можливість відзначити розвиток української громади в Канаді та її роль в економічному, культурному, соціальному та політичному житті Канади.

 
Іван Бейкер з іншою відомою українкою у найвищій владі Канади міністеркою фінансів Христею Фріланд на Українському фестивалі у Торонто у вересні 2016 року

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.