АНОНС: презентація англомовного перекладу 2-го тому "Історії України-Руси" Михайла Грушевського

Цей том завершив грандіозний проєкт з перекладу знаменитого 10-томника Михайла Грушевського

Канадський інститут українських студій завершив переклад "Історії України-Руси" Михайла Грушевського, розпочатий ще у 1990-х роках.

 

11 червня 2021 р. о 19 годині за київським часом почнеться онлайн презентація англомовного перекладу 2-го тому "Історії України-Руси" Михайла Грушевського, що видана CIUS Press.

Участь у презентації братимуть:

Крістіан Раффенспергер (Університет Віттенберга)

Пол Холлінгсворт ;

Талія Заяц (Університет Манчестера).

У заході також візьмуть участь три члени редакційної групи ПВТ: Френк Е. Сисин, Таня Плавущак-Стех та Марко Р. Стех.

Долучитись до презентації можна буде на ФБ-сторінці Канадського інституту українських студій https://www.facebook.com/canadian.institute.of.ukrainian.studies
або після реєстрації у Zoom

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.