У Колізеї побудують нову сцену

Будівництво нової полегшеної сцени всередині римського Колізею надасть відвідувачам можливість поглянути на старовинну споруду з нової точки.

Про це повідомляє АР.

 

Міністр культури Італії Даріо Франческині оголосив контракт на 18,5 мільйона євро на будівництво та встановлення висувної конструкції, яка відновить традиційну "арену" часів стародавнього Рима.

Нова сцена дозволить відвідувачам стояти в центрі та оглядати стіни Колізею так, як їх бачили б гладіатори у давньому Римі.

Проєкт має бути завершений до 2023 року.

Як нагадує видання, Колізей знову відкрився для громадськості минулого тижня після 41-денного закриття через карантинні обмеження, запроваджені у зв'язку з пандемією коронавірусу.

Пам'яті Михайла Бойчука

26 листопада 1936-го Михайло Бойчук був заарештований за звинуваченням у шпигунстві як "один з керівників націонал-фашистської терористичної організації". Після півроку слідства художника разом з учнями-однодумцями розстріляли у підвалах внутрішньої тюрми НКВС у Києві. Твори Михайла Бойчука та бойчукістів було вилучено з музейних експозицій та запасників у спецфонд і знищено.

Лист до братів-юдеїв. Найдавніший документ зі згадкою про Київ написаний івритом?

Справжньою сенсацією для науковців у 1960-х роках стала знахідка документа, написаного за часів Давньої Русі, на її теренах, ще й зі згадкою Києва. Щоправда, йдеться не про літопис чи хроніку. Тож про якісь важливі політичні події з нього годі було дізнатися. Та й зберігався він не в Києві, а в Каїрі. У сховищі тамтешньої синагоги Бен-Езра.

Мальтійський лицар – в оперативній розробці нквс

"Протягом кількох місяців у Парижі існує організована Токаржевським таємна організація під назвою «Орден Св. Юра» (ім’я Петлюри). Ця організація… налічує близько 20 осіб… Мета організації достеменно не з’ясована. Кажуть, що цим таємним товариством керував Василь Вишиваний…"

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.