АНОНС: презентація видання «Корпус графіті Софії Київської»

28 травня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбудеться презентація багатотомного наукового видання д.і.н. Вячеслава Корнієнка «Корпус графіті Софії Київської», остання, десята, частина якого побачила світ 2020 року.

Під час презентації буде можливість не тільки погортати сторінки книг – результатів п'ятнадцятирічної праці дослідника, але й безпосередньо поспілкуватися з їх автором та з іншими учасниками проєкту, дізнатися те, чого не прочитаєте у цих книгах – як власне з'явилась ідея видання повного корпусу графіті Софії Київської, з якого саме напису розпочались масштабні дослідження епіграфічних пам'яток собору, як відбувався сам процес їх вивчення.

 

Також презентацією передбачена невелика екскурсія Вячеслава Корнієнка, на якій Ви на власні очі побачите деякі епіграфічні таємниці, так щиро залишені нашими пращурами по стінах тисячолітньої святині.

Відвідувачів чекають 28 травня 2021 року о 14-й годині у стінах Софійського собору Національного заповідника "Софія Київська".

У зв'язку з карантинними обмеженнями вхід за попередньою реєстрацією за тел. 0978596226

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР