АНОНС: Онлайн-воркшоп «Історія та пам'ять у цифрову добу: український досвід»

Українські експерти розкажуть про свій досвід роботи з цифровими інструментами для проектів, пов'язаних з історією та пам'яттю про минуле.

Центр досліджень визвольного руху запрошує долучатися до онлайн-заходу  "Історія та пам'ять у цифрову добу: український досвід".

 

 

Спікери:

Андрій Когут — директор Архіву Служби безпеки України. Експерт розповість про розробку та запуск проєкту "Електронний архів Українського визвольного руху" (avr.org.ua), координатором якого він був у 2012 — 2015 роках, працюючи у Центрі досліджень визвольного руху. Також Андрій розкаже про архів КҐБ: порядок доступу та потенціал для цифрових проєктів;

Віталій Ляска — співзасновник та головний редактор проєкту "Локальна історія", ведучий відеопроєкту "Без Брому з Віталієм Ляскою", керівник Центру дослідження українсько-польсько-словацького пограниччя в Українському католицькому університеті. Віталій розповість про спецроєкт "Депортації" та інші цифрові проекти "Локальної історії".

Ірина Курганська — керівниця проєкту "Track Holodomor History". Ірина розповість про ідею та розробку додатку "Track Holodomor History", що занурює користувачів у життя Києва початку 1930-х років і за допомогою сотень спогадів розповідає історію міста під час радянського геноциду українців.

Валерій Коршунов — один з авторів додатку "Chornobyl App", куратор проєкту "ARTEFACT: Chernobyl 33". Валерій розповість про інтерактивний мобільний додаток "Chornobyl App", завдяки якому можна віртуально відвідати Зону відчуження, дізнатися історію трагедії, побачити карти забруднення, новини про сучасний стан Зони відчуження, її наукові і культурні проєкти та спростувати фейки.

Модеруватиме Анна Олійник — в.о. директора Центру досліджень визвольного руху.


Час:
18 травня, вівторок, 16:00


Місце:
 Зум та онлайн-трансляція на Facebook сторінці Центру досліджень визвольного руху


Робоча мова семінару
: українська


Захід відбуватиметься в рамках проєкту "Репресоване мистецтво. Національна культура очима КҐБ/StB: Україна, Чехія, Грузія", який реалізує Центр досліджень визвольного руху з партнерами за підтримки Європейського Союзу за програмою Дім Європи.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.