Спецпроект

Зеленський заснував стипендії для українців-праведників народів світу

Президент Володимир Зеленський підписав указ про застування державних стипендій для українців, які рятували євреїв під час Голокосту в часи Другої світової війни

Про це повідомив керівник Офісу глави держави Андрій Єрмак на церемонії урочистого відкриття символічної синагоги "Місце для роздумів" у Бабиному Яру, передає кореспондент Укрінформу.

 

"Учора він підписав указ, яким встановлюється постійна державна стипендія для Праведників, для українців, які рятували євреїв під час Голокосту Другої світової війни", - сказав Єрмак.

Єрмак підкреслив, що герої-праведники своїм подвигом подарували віру в те, що людяність, доброта сильніші за війну, жорстокість, і в те, що світло завжди переможе темряву.

Очільник ОП нагадав, що Україна посідає четверте місце у світі за кількістю праведників, які проживають у країні. За його словами, 2659 українців отримали це високе звання від Центру Яд Вашем.

"Це доводить, що Україна є землею толерантних, мирних і добрих людей", - переконаний Єрмак.

Також він запевнив, що нині в Україні для влади, Президента "церква, мечеть, синагога, костьол є місцем віри, надії та любові, і в жодному випадку не інструментом політичної боротьби".

Керівник ОП пообіцяв, що держава зробить все, щоб Меморіал Бабиного Яру "став грандіозним, став одним із найвеличніших музеїв, місцем пам'яті у світі".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.