АНОНС: Круглий стіл «Праведники народів світу та інші рятівники євреїв з України: контекст і процедурні вимоги отримання звання»

14 травня у межах Всеукраїнського онлайн-марафону «Українці-рятівники. Марафон історій» відбудеться круглий стіл «Праведники народів світу та інші рятівники євреїв з України: контекст і процедурні вимоги отримання звання»

Початок об 11:00. Онлайн-трансляція круглого столу відбудеться на офіційному каналі інституту в ютубі.

 

Учасники події торкнуться тем:

  • особливості порятунку євреїв у різних регіонах України та в міжнародному вимірі: чи були вони та чим зумовлені;
  • процедурні вимоги та міжнародний досвід щодо надання звання "Праведник народів світу" та встановлення фактів порятунку євреїв у роки Голокосту;
  • Яд Вашем і проблема присвоєння звання Праведника митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому та священнику Омеляну Ковчу;
  • невизнані рятівники: історія, причини, кількісні показники, практики вшанування / невшанування.

Учасники:

  • Антон Дробович (Український інститут національної пам'яті)
  • Самуель Барнаї (Єврейський університет в Єрусалимі, член комісії Меморіального комплексу історії Голокосту "Яд Вашем" з присудження звання "Праведник народів світу")
  • Катя Гусарова (Меморіальний комплекс історії Голокосту "Яд Вашем")
  • Юлія Гольденберг (благодійний фонд "Заради тебе")
  • Олександр Пастернак (Національний музей історії України в Другій світовій війні)
  • Іван Патриляк (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка)
  • Юрій Скіра (Український католицький університет)
  • Ігор Щупак (музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", Український інститут вивчення Голокосту "Ткума")

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні, БФ "Заради тебе".

ЗМІ для презентації події доступний додатковий кейс (тизер, відеоісторії, детальна програма).

 

Контакти організаторів:

тел.: (067)459-55-11; (097)144-89-38.

e-mail: info@warmuseum.kiev.ua

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.