АНОНС: Круглий стіл «Праведники народів світу та інші рятівники євреїв з України: контекст і процедурні вимоги отримання звання»

14 травня у межах Всеукраїнського онлайн-марафону «Українці-рятівники. Марафон історій» відбудеться круглий стіл «Праведники народів світу та інші рятівники євреїв з України: контекст і процедурні вимоги отримання звання»

Початок об 11:00. Онлайн-трансляція круглого столу відбудеться на офіційному каналі інституту в ютубі.

 

Учасники події торкнуться тем:

  • особливості порятунку євреїв у різних регіонах України та в міжнародному вимірі: чи були вони та чим зумовлені;
  • процедурні вимоги та міжнародний досвід щодо надання звання "Праведник народів світу" та встановлення фактів порятунку євреїв у роки Голокосту;
  • Яд Вашем і проблема присвоєння звання Праведника митрополиту УГКЦ Андрею Шептицькому та священнику Омеляну Ковчу;
  • невизнані рятівники: історія, причини, кількісні показники, практики вшанування / невшанування.

Учасники:

  • Антон Дробович (Український інститут національної пам'яті)
  • Самуель Барнаї (Єврейський університет в Єрусалимі, член комісії Меморіального комплексу історії Голокосту "Яд Вашем" з присудження звання "Праведник народів світу")
  • Катя Гусарова (Меморіальний комплекс історії Голокосту "Яд Вашем")
  • Юлія Гольденберг (благодійний фонд "Заради тебе")
  • Олександр Пастернак (Національний музей історії України в Другій світовій війні)
  • Іван Патриляк (Київський національний університет ім. Тараса Шевченка)
  • Юрій Скіра (Український католицький університет)
  • Ігор Щупак (музей "Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні", Український інститут вивчення Голокосту "Ткума")

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Національний музей історії України у Другій світовій війні, БФ "Заради тебе".

ЗМІ для презентації події доступний додатковий кейс (тизер, відеоісторії, детальна програма).

 

Контакти організаторів:

тел.: (067)459-55-11; (097)144-89-38.

e-mail: info@warmuseum.kiev.ua

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.