На Полтавщині розбили пам’ятний знак булгарському ханові

Пам’ятний знак на місці поховання хана Кубрата, який створив державу Велика Булгарія, пошкодили у селі Мала Перещепина Новосанжарської громади.

Про те, що невідомі розбили пам' ятний знак, дізналися 5 квітня. Заяву в поліцію написав староста Малоперещепинського округу, передає Новинарня з посиланням на "Суспільне".

 

Відновлювати пам'ятне місце планують силами громади, каже староста округу Іван Пасько.

За даними поліції Полтавської області, невідомі особи здійснили підкоп бетонної основи комплексу, в результаті чого пам'ятна стела впала.

Вирішують питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу України — "Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини".
Санкція — щонайбільше позбавлення волі на строк до двох років.

Пам'ятний знак встановили 2001 року під час проведення першого Собору болгар на місці поховання Хана Кубрата. Згодом спорудили більший пам' ятник. Кубрат – булгарський хан, що створив державу Велика Булгарія, яка розташовувалась у степовій зоні сучасної України VII століття. Народився приблизно 600 року, а помер 668.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.