На Полтавщині розбили пам’ятний знак булгарському ханові

Пам’ятний знак на місці поховання хана Кубрата, який створив державу Велика Булгарія, пошкодили у селі Мала Перещепина Новосанжарської громади.

Про те, що невідомі розбили пам' ятний знак, дізналися 5 квітня. Заяву в поліцію написав староста Малоперещепинського округу, передає Новинарня з посиланням на "Суспільне".

 

Відновлювати пам'ятне місце планують силами громади, каже староста округу Іван Пасько.

За даними поліції Полтавської області, невідомі особи здійснили підкоп бетонної основи комплексу, в результаті чого пам'ятна стела впала.

Вирішують питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу України — "Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини".
Санкція — щонайбільше позбавлення волі на строк до двох років.

Пам'ятний знак встановили 2001 року під час проведення першого Собору болгар на місці поховання Хана Кубрата. Згодом спорудили більший пам' ятник. Кубрат – булгарський хан, що створив державу Велика Булгарія, яка розташовувалась у степовій зоні сучасної України VII століття. Народився приблизно 600 року, а помер 668.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.