Спецпроект

Зведення синагоги в Бабиному Яру хочуть заборонити через суд

Проти зведення синагоги в Бабиному Яру, яким займається благодійний фонд «Меморіал Голокосту «Бабин Яр», виступила благодійна організація «Міжнародний меморіальний благодійний фонд «Бабин Яр».

Про це повідомляє The Village.

 

Позов щодо заборони будівництва подали до Окружного адмінсуду міста Києва. Відповідач у справі – Мінкульт, який дозволив будівництво. Меморіал "Бабин Яр" зазначений третьою особою.

Наразі суд визначає, чи є правові підстави зупиняти будівництво.

Дивіться також: Навіщо Путіну Бабин Яр?


Нагадуємо,
що у грудні 2020 р. ініціатори російського проєкту меморіального комплексу "Бабин Яр" розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі та наткнулись там на залишки старих поховань.

Наприкінці січня керівник Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр" (BYHMC) Максим Яковер показав проєкт майбутньої синагоги, яку побудують поблизу памʼятника "Менора".

Прапори УНР у Севастополі: правда, яку намагалися стерти з історії

Крим вже був українським — і ми вже його визволяли. 1918 рік, прапори УНР у Севастополі, добровольці, які ішли в бій із романтикою в серці. Про той забутий тріумф і його значення для сучасної боротьби розповідає історик Сергій Громенко, кандидат історичних наук, автор книги "Забута перемога. Кримська операція Петра Болбочана".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.