На Тернопільщині під костелом виявили приміщення у якому ховали воєвод

Під Домініканським костелом у Чорткові Тернопільської області виявили давню крипту.

Згідно з хроніками, у цій крипті поховали колишнього власника міста, воєводу Подільського та Руського Станіслава Гольського, розповіли у Чортківській міськраді, передає ГазетаUA.

 

Похованню понад 400 років. Виявити його допомогли сейсмологи. Їх до Чорткова запросили з Івано-Франківська. Фахівці вивчали стан костелу, на якому з'явились тріщини. Науковці використовували метод природного електромагнітного поля, георадари та сейсмоакустику.

Науковці перевірили плани будівництва костелу 1610 року та його перебудови 1910 року. Вони дійшли висновку, що основою сучасної церкви стали колони старого костелу. Їхня глибина може сягати 16 м.

На глибині 3,2 м під костелом є крипта. Головний сейсмолог Едуард Кузьменко вказав на історичні свідчення, що першим у крипті поховали Станіслава Гольського.

Основною причиною появи тріщин у костелі назвали активний рух транспорту.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.