In memoriam. Помер історик й архівіст Юхим Меламед

Вчора помер відомий український історик та архівіст Юхим Йосипович Меламед.

Про це у Фейсбук повідомив Йосиф Зісельс.

 

Юхим Йосипович був талановитим дослідником і автором праць з єврейської історії, генеалогії та архівістики, опублікованих у багатьох країнах світу. Ним підготовлено ряд довідників про документи з юдаїки в архівах України, Росії та Білорусі.

2019 року Юхим Меламед був удостоєний премії Мартена Феллера і Жанни Ковби Української асоціації юдаїки за складання архівного путівника "Документи з історії та культури євреїв в регіональних архівах України: Путівник. Т. 2". Ця фундаментальна праця (як і видані раніше книжки) стала незамінним посібником для істориків, культурологів і літературознавців, які займаються єврейською тематикою.

Упродовж багатьох років Юхим Йосипович був другом Вааду України й учасником його програм, відкритою та доброзичливою людиною, готовою завжди допомагати молодим колегам.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.