Банк Англії показав нову полімерну купюру з Аланом Тюрінгом

Банк Англії представив дизайн нової купюри номіналом 50 фунтів стерлінгів, на якій буде зображений англійський математик та криптограф Алан Тюрінг. Банкнота надійде в обіг 23 червня - в день його народження

Про це повідомляє BBC.

 

Алан Тюрінг відомий тим, що у роки Другої світової війни група криптологів під його керівництвом розгадала принцип роботи німецької шифрувальної машини "Енігма".

Злам шифру "Енігми" наблизив перемогу союзників принаймні на два роки, вважають вони, і без цього результат війни взагалі був би непередбачуваним.

Можливість дізнаватися про плани противника заздалегідь врятувала десятки тисяч життів.

Після війни в британській Національній фізичній лабораторії за проєктом Тюрінга був створений перший у світі прототип комп'ютера - машина з пам'яттю і програмою, що в ній зберігається.

У 1952 році Тюрінга арештували за зв'язок з 19-річним юнаком з Манчестера. Його визнали винним у "грубій непристойності" - така стаття існувала в кримінальному кодексі тих часів і передбачала покарання за гомосексуалізм.

Ув'язнення Тюрінгу замінили на примусове лікування, зокрема гормональне. У віці 41 року Тюрінг наклав на себе руки. І лише у 2013 році його помилували посмертно.

"Він був провідним математиком, біологом і першопроходцем в галузі комп'ютерних наук, - сказав голова Банку Англії Ендрю Бейлі. - Він зазнав нелюдського ставлення за те, що був геєм. Обравши його як обличчя нашої 50-фунтової банкноти, ми віддаємо шану його здобуткам і всім тим цінностям, які він символізує.

Проте чимало активістів вказують на те, що Банк Англії недостатньою мірою відображає розміїття британського суспільства: на трьох з чотирьох нових банкнот зображені чоловіки: Вінстон Черчилль на £5, художник Вільям Тернер на £20 і математик Алан Тюрінг - на £50.

І лише на купюрі £10 зображена жінка - письменниця Джей Остін.

Окрім того, жаліються критики, усі четверо - представники білої раси.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.