Оголошено конкурс на комікс про Другу світову війну на Волині

ГО «Мнемоніка» планує створити комікс, сюжет якого буде базуватися на реальному пережитому досвіді людей в географічних межах волинського регіону в часі Другої світової війни

Завдяки художньому представленню реальних подій комікс має постати простором для саморефлексії читачів та читачок. У подальшому заплановано розробити методичні рекомендації щодо використання створеного коміксу в освітніх та просвітницьких цілях.

 

Організатори конкурсу розраховують, що потенційн/а автор/ка:

• розумітиметься на контексті подій Другої світової війни на Волині та сучасному дискурсі культури пам'яті про неї;

• узгодить концепт коміксу (графічної новели) із представником команди проекту "Стежками пам'яті" ГО "Мнемоніка" та зможе гнучко вносити зміни та адаптувати фінальну версію сценарію коміксу до завершення травня 2021 року відповідно до побажань замовника;

• матиме досвід створення сценаріїв хоча би в одному з напрямків: написання коміксів (графічних новел), сценаріїв драматичних творів, ігрового кіно чи синопсисів документальних фільмів або близький до цього досвід (просимо описати його в заявці).

Обсяг коміксу – 40 сторінок (включно із малюнками графічної новели). Текстова частина має включати від 12 000 до 15 000 символів.

Деталі конкурсу – за посиланням.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.