«Героїка» бере під опіку могилу хорунжого Армії УНР

В Мюнхені вдалось знайти могилу хорунжого Армії УНР Сергія Саленка

Завдяки допомозі Генерального консульства України в Мюнхені вдалось знайти могилу хорунжого Армії УНР Сергія Саленка. Уродженець Вінниці, молодший старшина 2-ої Запасової бригади Армії УНР, похований на кладовищі Фельдмохінг (Feldmoching) в Мюнхені, ФРН.

 
Сергій Саленко в однострої унтер-офіцера 7-го гусарського Білоруського полку РІА. Приватний архів Всеволода Саленка, США. Фотографія відреставрована Костянтином Ковалишиним за сприяння Українського культурного фонду.

Раніше оренду місця поховання оплачував син Сергія Саленка (1891 – 1948) – пан Всеволод (1921 – 2019).

Термін, на який оплачена могила, збігає найближчим часом. Отже, невдовзі місце поховання буде виставлене на продаж адміністрацією цвинтаря Фельдмохінг.

"Героїка" планує перебрати на себе опіку над могилою і оплатити оренду місця поховання. З часом буде відреставровано надгробний пам'ятник (як це було зроблено із пам'ятником підполковника Носаченка в Дорнштадті).

Однак сьогодні потрібно зберегти саму могилу. Для цього слід зібрати близько 350-400 євро.

Імена жертводавців, коштом яких буде врятовано поховання, буде опубліковано окремим повідомленням як на Фейсбук, так і на офіційному сайті "Героїки".

Реквізити для пожертви на оплату оренди могили Сергія Саленка можна знайти на сайті Героїки.

Теми

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.