Знаряддя праці віком 13 тисяч років знайшли у Туреччині

У турецькому Трабзоні, що на Чорноморському узбережжі, археологи знайшли кам'яні знаряддя праці, вік яких становить 13 тисяч років.

Про це повідомляє Arkeolojik Haber.

 

Знахідка була виявлена в печері в районі Дюзкьой у провінції Трабзон. Археологи знайшли 103 кам'яних знаряддя праці різного розміру.

"У ході аналізу було з'ясовано, що кам'яні знаряддя були ріжучими інструментами першої групи людей, що мешкали в регіоні", - повідомляє видання.

Науковці відносять ці інструменти до 11 тисячоліття до Р. Х., так само як і храмовий комплекс Гебеклі-Тепе, раніше виявлений на сході Туреччини.

Важливість нинішньої знахідки полягає в тому, що вона дозволяє з'ясувати рівень розвитку людей, які в давнину населяли територію сучасної Туреччини, а також шляхи їх розселення.

Як зазначається, у провінції Трабзон такі давні археологічні знахідки було виявлено вперше.

Частину артефактів відправили на вивчення до Канади. Точне місце розташування печери, де їх знайшли, не розголошують.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.