Знаряддя праці віком 13 тисяч років знайшли у Туреччині

У турецькому Трабзоні, що на Чорноморському узбережжі, археологи знайшли кам'яні знаряддя праці, вік яких становить 13 тисяч років.

Про це повідомляє Arkeolojik Haber.

 

Знахідка була виявлена в печері в районі Дюзкьой у провінції Трабзон. Археологи знайшли 103 кам'яних знаряддя праці різного розміру.

"У ході аналізу було з'ясовано, що кам'яні знаряддя були ріжучими інструментами першої групи людей, що мешкали в регіоні", - повідомляє видання.

Науковці відносять ці інструменти до 11 тисячоліття до Р. Х., так само як і храмовий комплекс Гебеклі-Тепе, раніше виявлений на сході Туреччини.

Важливість нинішньої знахідки полягає в тому, що вона дозволяє з'ясувати рівень розвитку людей, які в давнину населяли територію сучасної Туреччини, а також шляхи їх розселення.

Як зазначається, у провінції Трабзон такі давні археологічні знахідки було виявлено вперше.

Частину артефактів відправили на вивчення до Канади. Точне місце розташування печери, де їх знайшли, не розголошують.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Незалежність №1: Коли Грушевський її оголосив, чому Винниченко сумнівався, а Єфремов був проти

У перші дні 1918 року – 9 січня за старим стилем (22 січня за новим) – в умовах військової агресії проголошено незалежну республіку Україна.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.