АНОНС: Онлайн-презентація книги «Колекція пам’яток до пам’ятних дат Української революції 1917-1921 років»

Книга містить методичні рекомендації, візуальні та довідкові матеріали, розроблені Українським інститутом національної пам’яті про політичні, воєнні, культурні події і постаті Української революції 1917–1921 років

10 березня 2021 року відбудеться онлайн-презентація книги "Колекція пам'яток до пам'ятних дат Української революції 1917-1921 років". Подія транслюватиметься на офіційній сторінці Facebook Українського інституту національної пам'яті. Початок – о 18:00.

 

Книга містить методичні рекомендації, візуальні та довідкові матеріали, розроблені Українським інститутом національної пам'яті. Матеріали присвячено історичним політичним, воєнним, культурним подіям і постатям українського державотворення періоду Української революції 1917–1921 років.

Збірка адресована вчителям і викладачам загальноосвітніх, професійно-технічних закладів і закладів вищої освіти, керівникам історико-краєзнавчих гуртків, музейникам і бібліотекарям, фахівцям національно-патріотичного виховання. Також може стати у пригоді науковцям, працівникам обласних, районних, міських державних адміністрацій, Інститутів післядипломної педагогічної освіти.

До участі в онлайн презентації запрошені:

  • Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті
  • Олена Охрімчук, начальник Управління забезпечення реалізації політики національної пам'яті в регіонах
  • Галина Басара-Тиліщак, науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук України
  • Олена Бурлака, вчитель історії Городищенського економічного ліцею Черкаської області, Вчитель року – 2016
  • Едуард Зуб, співробітник Північно-східного міжрегіонального відділу Українського інститут національної пам'яті

Модеруватиме захід завідувачка сектору методичної роботи Українського інституту національної пам'яті Ганна Байкєніч.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.