На Тернопільщині знайшли американський винищувач часів Другої світової

У Тернопільській області розкопали залишки американського військового літака періоду Другої світової війни.

Про це повідомляє Суспільне Тернопіль.

 

"Біля села Оліїв Зборівського району учасники громадської організації "Пошук літаків в Україні" розкопали американський винищувач часів Другої світової війни Р-39 "Аерокобра". У цьому районі 14-17 липня 1944 року під час Сандомирської операції були повітряні бої, літаків цієї моделі збили близько десяти. Остання згадка саме про цей літак датується 7 липня 1944 року", - повідомив голова пошукової групи Андрій Кір'янов.

Також повідомляється, що на місці падіння "Аерокобри" Р39 є номер літака. Раніше тут знайшли шильду з номерами та декілька уламків. За світлинами пошуковці визначили що це "Аерокобра".

Також визначено епіцентр падіння, де на глибині 1-1.5 метра дісталися до уламків. Знайдено багато гільз від пістолета "Браунінг", частини обшивки, шматки металу.

Як каже голова пошукової групи Андрій Кір'янов, з деталей літака готуватимуть експозицію в Музеї загиблих бойових літаків, що діє біля Львова.


Літак Белл P-39 "Аерокобра" був одним з основних американських винищувачів, який перебував на службі тоді, коли Сполучені Штати вступили у Другу світову війну.

P-39 використовувався радянськими військово-повітряними силами. Саме ці винищувачі збили найбільшу кількість ворожих літаків на східноєвропейському фронті. Цим літаком також користувались повітряно-віськові сили Франціїї, Королівські ВПС, Військово-повітряні сили США та Італійські військово-повітряні сили.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.