При розкопках у Франції знайшли рідкісні свинцеві мініатюри

У Франції при проведенні розкопок в містечку Альба-ла-Ромен фахівці Національного інституту Inrap розкопали древній похоронний комплекс.

Як повідомляє НВ, в одному з поховань був виявлений набір вкрай рідкісних свинцевих мініатюр.

 
Фото: Denis Gliksman / Inrap

Всього було розкопано понад 20 могил. Кладовище було розташоване біля перехрестя мережі сільськогосподарських доріг і використовувалося з початку I століття до кінця II століття після Р.Х.

Три інгумаційних і 20 кремаційних поховань були облаштовані навколо круглої кам'яної конструкції діаметром близько 7 м. Найбагатша могила була кремаційним похованням. У ній було 20 предметів — керамічні посудини, численні бальзамарії, два бронзових дзеркала, залишки золотого кільця і дві свинцеві мініатюри.

Одна з мініатюр зображає пару сандалів, що звисають з гачка. Інша представляє собою чотири гачки, що прикріплені до напівкруглого кільця. У римському світі не було зафіксовано жодних схожих на ці мініатюри.

Оскільки поховання оточують круглу кам'яну структуру, археологи припускають, що це міг бути приватний родинний цвинтар, згрупований навколо похоронного пам'ятника. У ході розкопок 2005 року приблизно в 300 метрах на північ була розкопана римська вілла, тому некрополь можна пов'язати із її власниками.


Альба-ла-Ромен був галло-римським містом Альба Гельвіорум, столицею народу Хельві, в I столітті після Р.Х., але є археологічні свідчення поселення ще до цього. Під час попередніх розкопок були виявлені дороги, кузні і майстерні, які відносяться до 5 століття, а недавні розкопки дозволили знайти осередки багать, які відносяться до 8 століття.

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.