Колекційну картку з автографом Джордана продали за рекордні $1,44 мільйона

Колекційну картку з автографом славетного баскетболіста Майкла Джордана продали за рекордні 1,44 мільйона доларів: на ній також зображений фрагмент форми спортсмена, в якій він виступав у Матчі всіх зірок у 1992 році.

Про це повідомляє Auction Report.

 

Картку колишнього баскетболіста "Чикаго Буллс" та шестиразового чемпіона НБА продали на аукціоні Heritage.

"Ми в захваті від цього результату. Heritage вже давно є лідером продажів колекційних карток і пам'ятних речей. Але тепер ми просто вийшли на новий рівень", — заявив директор Heritage зі спортивних аукціонів Кріс Айві.

Картку випустили у 1997 році. Усього їх було 23. Її якість і підписи на ній експерти аукціонного дому оцінили як "майже ідеальні".

Крім автографа, на проданій картці присутній фрагмент ігрової майки Джордана, в якій він виступав у Матчі всіх зірок Національної баскетбольної асоціації (НБА) в 1992 році. Ім'я покупця не розголошують.

Попередній рекорд вартості колекційної картки із зображенням Джордана становив 915 тисяч доларів і мав місце в грудні 2020 року.

У серпні пара кросівок, яку носив Джордан, була продана за 615 тисяч доларів на аукціоні Сhristie's. Ця сума стала рекордною в історії продажів на аукціонах спортивних кросівок. Модель Nike Air Jordan 1 High баскетболіст використовував у виставковій грі 1985 року.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.

«Ми продовжуємо боротьбу і маємо всі шанси переломити хід історії та встояти», - історик та офіцер ЗСУ Ігор Макарчук

Історик-археолог та реконструктор, дослідник Українських визвольних змагань початку ХХ ст. Ігор Макарчук у 2022 році поставив на паузу аспірантуру та пішов до війська. Раніше Ігор разом із побратимами з «Пласту» одягав військові однострої часів УНР і відтворював знакові події та битви тієї доби. Нині він носить піксель як офіцер однієї з бригад ЗСУ. І відчуває чимало паралелей між тією та цією війною: «Як сто років тому, так і зараз — боротьба триває і ворог той самий».

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.