ПЦУ відновить храм XVIII століття

Православна Церква України започаткувала проєкт відбудови унікального храму на Чернігівщині, зведеного коштом гетьмана Івана Мазепи

Про це заявив митрополит Епіфаній на своїй фейсбук-сторінці.

Благодійні фонди ПЦУ - Фонд Мазепи та Митрополичий фонд - розпочинають проєкт відновлення храму Покрови Богородиці в селі Дігтярівка на Чернігівщині. Храм збудовано у 1708 році на замовлення і коштом гетьмана Івана Мазепи. У 1960-х рр. церква була закрита, пошкоджено східну, вівтарну й західну частини храму та знято куполи.

"Кожен народ має свою історію. І хоча живемо тут і зараз, проте нерозривно пов'язані з минулим нашого народу, з його випробуваннями і здобутками, стражданнями і героїзмом. Пам'ять – унікальна річ: як страждає людина, яка втратила пам'ять і через це не може віднайти себе в сьогоденні, так – у мільйони разів більше – страждає народ, в якого намагаються відібрати або "переписати" його історію, мову, духовну та національну свідомість, надбання.

Так, ми не можемо змінити те, що вже сталося. Але, пам'ятаючи своє минуле, ми маємо вплив на те, яким шляхом підемо далі, що усвідомимо, що візьмемо з собою "в дорогу" і що передамо майбутнім поколінням" - йдеться у повідомленні.

 

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.