У Великій Британії помер 100-річний сер Том Мур, який зібрав мільйони на боротьбу з пандемією

У Великій Британії помер капітан сер Том Мур, ветеран Другої світової війни, який зібрав мільйони на боротьбу з пандемією коронавірусу. Йому було 100 років, останнім часом він хворів на коронавірус

Напередодні свого 100-річчя він пройшов 100 кіл довкола свого будинку, щоб зібрати гроші на підтримку медиків та віддячити їм. Ці кола він робив на ходунках, адже перед тим пройшов курс лікування від раку і відновлював рухливість зламаного стегна.

Столітній ювілей ветерана Королівських ВПС Томаса Мура у квітні минулого року відзначили польотом літаків над його будинком і привітанням прем'єр-міністра. Він також отримав почесне звання полковника.

А у липні капітан Том Мур отримав лицарське звання від королеви Єлизавети ІІ.

Його дочка Ханна Інграм-Мур заявила, що усі четверо дітей капітана Мура мали можливість провести час з ним і спілкуватися в останні дні, а турбота лікарів про нього була "надзвичайною".

 
PA MEDIA

Між неволею і незалежністю. 18-22 лютого 2014 року

Це не всі, але важливі свідчення тих жахливих днів, які змінили Україну. У майже похвилинний таймлайн увійшли події, які відбувалися у центрі Києва і мали (або могли мати) вплив на подальший перебіг політичних процесів. Хронологія останніх днів Революції Гідності.

Володимир Стахів. "Не шукати союзників за будь-яку ціну, навіть найвищу"

Після розколу в лавах ОУН органи нквс/мдб срср уважно придивлялися до тих діячів, які вирізнялися принциповою непримиренною та непоступливою позицією до опонентів. Таких брали в активну оперативну розробку, щоб використати їхні амбіції у своїх інтересах, або через агентуру спонукати до дій, які б призвели до ще більшого розколу, розбрату, послаблення і зрештою знищення національно-визвольного руху. Одним із тих, на кого звернули особливу увагу у 1940-х роках, був Володимир Стахів.

"Український герб є настільки простим, що його може намалювати будь-хто", - Василь Павлов

Як тризуб, родовий знак київських князів, зберігся впродовж століть і став державним гербом України та символом українського спротиву? Чому російські імперці намагалися, але так і не змогли привласнити український тризуб? Про це, а також про історичну тяглість української державної та військової символіки з часів Визвольних змагань і до сьогодення — наша розмова з Василем Павловим, військовим істориком, головою ГО "Центр мілітарної історії" та одним із тих, хто брав участь у розробці сучасної символіки українського війська.

Гідо Хайсіг: "Для мене важливо викликати відчуття, що ситуація в Україні — це не тільки про цифри, це насамперед про людей, які живуть тут"

Інтерв’ю з німецьким пілотом і митцем для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.