На Волині випадково знайшли підземелля XVIII сторіччя

У Володимирі-Волинському в суботу, 20 лютого, поблизу будівлі міської ради утворилося провалля. Після обстеження з'ясувалося, що воно веде до підземелля, орієнтовно XVIII сторіччя

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу міськради Володимира-Волинського.

"Оскільки там (у проваллі. - ред.) помітили цегляну кладку, було вирішено звернутись за консультацією до спеціалістів. 23 лютого на запрошення працівників історико-культурного заповідника "Стародавній Володимир" до Володимира-Волинського прибув науковий співробітник Охоронної археологічної служби України Віктор Баюк", - зазначили в міськраді.

Під час обстеження фахівці зафіксували наявність підземного архітектурного-археологічного об'єкта розмірами 6,3х4,2 м та висотою до 2,5 м.

Приміщення обмуроване випаленою цеглою розмірами 29х15,5х6,5 см, склепіння циліндричне та хрещате.

Також виявлено господарські ніші, повітряні продухи та прохід, що, ймовірно, з'єднує об'єкт з іншими підземеллями.

Наразі складено акт обстеження і надані рекомендації щодо подальших робіт, але зрозуміло, що об'єкт потребує ґрунтовнішого дослідження, зауважили в мерії.

 

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.