В Ізраїлі знайшли фрагмент текстилю часів правління царя Давида

Ізраїльські археологи виявили фрагмент тканини з пурпуровою фарбою, яку використовували за часів біблійного царя Давида

Про це повідомляє hromadske з посиланням на Управління у справах античності Ізраїлю.

Фрагмент знайшли під час розкопок в долині Тимна, на південь від Єрусалиму. На території країни вперше виявили такий давній текстиль.

Науковцям вдалося встановити, що тканину створили приблизно в 1000 році до нашої ери. Експертка Управління у справах античності Ізраїлю Наама Сукеник назвала артефакт "дуже зворушливим і важливим відкриттям".

"Чудовий відтінок фарби, складність її видобутку з молюсків і той факт, що вона не тьмяніє з плином часу, зробили пурпуровий найціннішим відтінком із усіх", — пояснює Наама Сукеник.

Вона додала, що колір фарби згадується в тексті Біблії під час описів одягу, який носили цар Давид, його син цар Соломон, а також Ісус. Раніше дослідники вже фіксували такі кольори на мушлях молюсків й уламках кераміки, але жодного разу не виявляли його на пофарбованій тканині.

 
Фото: Управління у справах античності Ізраїлю

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР