Спецпроект

Синагогу в Бабиному Яру побудують у формі книги. ВІДЕО

Керівник Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» (BYHMC) Максим Яковер показав проєкт майбутньої синагоги, яку побудують поблизу памʼятника «Менора».

За його словами, синагогу буде виконано у формі книги, яка фізично відкривається.

 

Яковер заявив, що будівля спроєктована швейцарським архітектором Мануелем Герцем. Синагогу будуватимуть з амбарного дуба без фундаменту. Всередині її розпишуть молитвами та візерунками, які прикрашали синагоги в Західній Україні, і які знищили нацисти.

Весной этого года мы построим в Бабьем Яру одно из самых красивых зданий в стране. Это будет небольшая Синагога,...

Опубліковано Максом Яковером Неділя, 24 січня 2021 р.

"Це буде памʼятник Книзі і в памʼять про Народ Книги, памʼятник прекрасного світу, якого більше немає. Це буде будівля, що символізує крихкість цього світу", — заявив Яковер, додавши, що синагогу планують закінчити цієї весни.


Нагадуємо, що у грудні 2020 р. ініціатори російського проєкту меморіального комплексу "Бабин Яр" розпочали розкопки на Кирилівському православному кладовищі та наткнулись там на залишки старих поховань.

Від символу до імені: у пошуку власних моделей військового цвинтаря

Присвячені невідомому солдату монументи можна знайти у Франції, США, Британії, Канаді та інших країнах умовного Заходу. Зрештою, традиція символічних і цілком реальних могил невідомих солдатів народилася саме у Західній Європі. Асоціація могили невідомого солдата з Радянським Союзом радше пов'язана з зацикленістю політики пам'яті сучасної Росії на Другій світовій війні, ніж із якоюсь особливою прихильністю радянців до невідомих солдатів.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.