В Ізраїлі виявили напис 1500-річної давнини

Група ізраїльських археологів та волонтерів виявила стародавній напис під час розкопок у селищі ет-Таїба в долині Їзреел

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Israel 21c.

Грецький напис "Ісус, народжений Марією", був набитий на камені, який, ймовірно, був частиною рамки перед входом до церкви у часи Візантійської імперії (наприкінці 5-го століття).

За словами археолога з Інституту археології при Єврейському університеті в Єрусалимі Леї Ді-Сегні, цей напис міг бути набитий на камені ще під час будівництва церкви.

Він додав, що тоді речення "Ісус, народжений Марією" використовувалося для захисту вірян від сатани. Ба більше, у ті часи цю фразу також часто писали на початку документів.

"Це перші докази існування візантійської церкви в селі ет-Таїба, і цей (напис - ред.) також підтверджує діяльність християн, які жили в цьому регіоні", - заявив співробітник Управління старожитностей Ізраїлю Валід Атраш.

Зазначається, що розкопки, в яких брали участь археологи, студенти, волонтери та місцеві жителі, розпочалися до будівництва дороги у самому селищі.

 

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.