Біля Каїру археологи виявили поховальний храм

У ході розкопок єгипетські археологи виявили поховальний храм, понад 50 дерев’яних саркофагів та п’ятиметровий папірус із зображенням головного божества давньоєгипетської Книги мертвих.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The National.

Всесвітньо відомий археолог з Єгипту Захі Хавас повідомив про нові знахідки в Сакарі, величезному некрополі стародавньої єгипетської столиці Мемфіс, що входить до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За його словами, храм належав королеві Наерт, дружині короля Теті, першого фараона шостої династії, який правив у період Нового царства (16 століття - 11 століття до нашої ери).

Відкриття були здійснені спільно науковцями з інституту Хаваса та Міністерства старожитностей Єгипту.

"Найголовнішим відкриттям, на мій погляд, є храм. Біля цього храму ми знайшли склад, де зберігалися інструменти, які використовували для проведення ритуалів у храмі", - розповів Хавас журналістам.

За його словами, під час розкопок було виявлено 22 могили. У них було знайдено 52 дерев'яні труни, що належать до періоду Нового царства.

Команда археологів також виявила стародавні статуї, іграшки, дерев'яні човни та поховальні маски.

 

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.