Спортсмени РФ на міжнародних змаганнях замінять заборонений гімн на пісню часів Другої світової

Російські спортсмени через заборону на міжнародних змаганнях використовувати їхній національний гімн планують вмикати радянську пісню часів Другої світової війни “Катюша”.

Про це повідомляє "Еспресо" з посиланням на росЗМІ.

 

Відповідне рішення ухвалили на засіданні комісії атлетів Олімпійського комітету Росії (ОКР).

За словами олімпійської чемпіонки з фехтування на шаблях Софії Великої, "Катюша" може замінити на чемпіонатах світу і Олімпіадах гімн Росії, який заборонено використовувати через відсторонення російської збірної від міжнародних змагань на два роки.

"Що стосується музичного супроводу, шляхом більшості голосів ми зупинилися на "Катюші ". Її люблять діти. Ми запропонували її виконкому ОКР на розгляд. Були й сучасні варіанти, але, повторюся, вирішили зупинитися на "Катюші", – сказала Велика, яка очолює комісію атлетів.


Нагадуємо, що 9 грудня 2019 року Всесвітня антидопінгова агенція відсторонила Росію від усіх міжнародних змагань на чотири роки. Проте, російські спортсмени, провина у вживанні допінгу яких не була доведена, зможуть брати участь в стартах в нейтральному статусі, після проходження спеціальної процедури допуску.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.