В Австралії зняли з аукціону чашу з людського черепа через питання щодо його походження

У Західній Австралії з аукціону зняли людський череп у формі церемоніальної чаші через питання щодо його походження.

Про це повідомляє The Guardian.

 

Аукціонний будинок Snowball Auctions Albany, який виставив череп на продаж, описав його як "рідкісну, старовинну європейську церемоніальну чашу з людського черепа з білим металом і латунною обробкою".

Аукціонний дім розслідує походження черепа. Там не виключають, що можуть виставити його на продаж повторно.

Представник аукціонного дому сказав, що ця чаша — з маєтку "шановного" колекціонера, і що вони обговорювали з владою питання про її продаж.

Доктор Фіона Гілл, старший викладач соціології Сіднейського університету, заявила, що продаж людського черепа є незаконним в Австралії та неетичним.

"Я вважаю що це неправильно. Я маю на увазі, що існує загальне правило, що продаж і передача людських останків іншій людині незаконні", — пояснила викладачка.

Як аргумент вона використала закон Західної Австралії, який забороняє продаж і рекламу людських останків і тканин.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.