«Героїка» замовила камінь для будівництва пам’ятника у Великих Зозулинцях

Розпочались підготовчі роботи до спорудження пам’ятника на братській могилі козаків та старшин 6-ї Запасової стрілецької бригади Армії УНР у селі Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області

"Героїка" завершила обрахунки обсягів необхідного пісковику і здійснила замовлення. Камінь заготовлюється на кар'єрі в м. Ямпіль Вінницької області, звідки буде доставлений на Черкащину для обробки каменярем.
Станом на 23 грудня 2020 року фонд одержав 131 011 грн пожертв, що повністю покриває суму кошторису, складеного влітку 2019 року (130 590 грн). Водночас, через постійне і невпинне ослаблення національної валюти, збірку коштів продовжено.
"Свідомі того, що ціни в гривнях на товари і послуги зростають. Сформований запас коштів (в разі наявності таких коштів по завершенню будівництва) дозволить нам виконати бодай найпростіші роботи з благоустрою, які наразі не передбачені проєктом" - йдеться у повідомленні "Героїки".
 

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.