«Героїка» замовила камінь для будівництва пам’ятника у Великих Зозулинцях

Розпочались підготовчі роботи до спорудження пам’ятника на братській могилі козаків та старшин 6-ї Запасової стрілецької бригади Армії УНР у селі Великі Зозулинці Красилівського району Хмельницької області

"Героїка" завершила обрахунки обсягів необхідного пісковику і здійснила замовлення. Камінь заготовлюється на кар'єрі в м. Ямпіль Вінницької області, звідки буде доставлений на Черкащину для обробки каменярем.
Станом на 23 грудня 2020 року фонд одержав 131 011 грн пожертв, що повністю покриває суму кошторису, складеного влітку 2019 року (130 590 грн). Водночас, через постійне і невпинне ослаблення національної валюти, збірку коштів продовжено.
"Свідомі того, що ціни в гривнях на товари і послуги зростають. Сформований запас коштів (в разі наявності таких коштів по завершенню будівництва) дозволить нам виконати бодай найпростіші роботи з благоустрою, які наразі не передбачені проєктом" - йдеться у повідомленні "Героїки".
 

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.

Пожежа. Уривок із книжки Максима Беспалова "У пошуках Єви"

Випадково натрапивши на могилу Єви та Марії Ориняк у пенсильванських лісах, Максим Беспалов прийшов до головного пошуку свого життя — історії власної родини. Автор пише про еміграцію, епідемію та війну. Про те, як понад 100 років тому карпатські бойки ставали шахтарями в далекій Централії та помирали там від силікозу. Як під час Першої світової мобілізовані до австрійської армії галичани мали зв’язок з Америкою, проте не мали його з родичами по інший бік Карпат.