Спецпроект

В Італії вийшов друком історичний роман про події в Україні в часи Голодомору

Книга «Holodomor. Primavera in Ucraina» відомого політолога, історика, письменника Руджеро Д’Алессандро побачила світ в Італії.

Про це повідомляє посольство України в Італії в Фейсбуці.

 

"Унікальне явище у світовій літературі! В Італії вийшов друком художній твір, присвячений подіям під час Голодомору в Україні. Його автором є відомий італійський політолог, історик, письменник, професор римського університету "Ла Сапієнца" Руджеро Д'Алессандро", - йдеться у дописі.

Як зазначається, у книзі розповідається історія майора радянської армії Михайла Саломова, якого направляють в Україну для участі у заходах зі знищення місцевого населення. Втім, під впливом людських емоцій та вражений жорстокістю своїх керівників, Саломов припиняє виконувати злочинні наказі й починає допомагати українцям пережити ці страшні часи.

"Тепер італійці мають змогу дізнатися правду про Голодомор не лише з наукових досліджень, таких як "Голодомор в Україні. Забутий геноцид" Е.Чінелли та "Великий голод" Е.Епплбаум, але й з історичного роману Р.Д'Алессандро", - зауважили в посольстві.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.