Розкопки на місці колишнього єврейського кварталу у Львові. Що знайшли археологи. ВІДЕО

У центрі Львова проводять археологічні розкопки на площі Коліївщини. Ця площа розташована між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. Там колись була частина єврейського кварталу.

Археологічні дослідження передують реконструкції усієї площі, що є однією з найменших площ міста, повідомляє Суспільне.

 

Роботи проводять на двох окремих ділянках. На першій ділянці археологи уже розкопали підлогу підвалів. Її знайшли на глибині понад 3 метри. До ХІХ століття ці будинки були частиною єврейського кварталу. Пізніше їх знищили.

А на другій ділянці — починають дослідження. Там очікують розкопати дерев'яні елементи побуту, що могли бути на подвір'ях та всередині львівських будинків.

"Перш за все, якщо в першому шурфі ми бачили архітектурно-археологічні рештки, то в другому – у внутрішньому дворику, ми сподіваємося, що натрапимо на якісь непорушені культурні шари Середньовіччя, княжого часу", — каже директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Також археологи сподіваються розкопати давню єврейську криницю.

"Криниця, яка існує тут на ділянці зараз – це як бутафорія (копія, муляж, — ред.) ймовірна. Бо за різними джерелами, там її переносили у ХІХ столітті.

Ця єврейська криниця існувала на початку вулиці Федорова. Потім її перенесли сюди і потім її трошечки вже тут змістили. Ну от наш цей розкоп – він все ж таки, може зачепить частину фундаменту цієї криниці", — каже співробітник Рятівної археологічної служби Остап Лазурко.

Працюватимуть на площі Коліївщини археологи до кінця грудня. А реконструкцію площі мають розпочати навесні наступного року.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.