Розкопки на місці колишнього єврейського кварталу у Львові. Що знайшли археологи. ВІДЕО

У центрі Львова проводять археологічні розкопки на площі Коліївщини. Ця площа розташована між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. Там колись була частина єврейського кварталу.

Археологічні дослідження передують реконструкції усієї площі, що є однією з найменших площ міста, повідомляє Суспільне.

 

Роботи проводять на двох окремих ділянках. На першій ділянці археологи уже розкопали підлогу підвалів. Її знайшли на глибині понад 3 метри. До ХІХ століття ці будинки були частиною єврейського кварталу. Пізніше їх знищили.

А на другій ділянці — починають дослідження. Там очікують розкопати дерев'яні елементи побуту, що могли бути на подвір'ях та всередині львівських будинків.

"Перш за все, якщо в першому шурфі ми бачили архітектурно-археологічні рештки, то в другому – у внутрішньому дворику, ми сподіваємося, що натрапимо на якісь непорушені культурні шари Середньовіччя, княжого часу", — каже директор Рятівної археологічної служби Олег Осаульчук.

Також археологи сподіваються розкопати давню єврейську криницю.

"Криниця, яка існує тут на ділянці зараз – це як бутафорія (копія, муляж, — ред.) ймовірна. Бо за різними джерелами, там її переносили у ХІХ столітті.

Ця єврейська криниця існувала на початку вулиці Федорова. Потім її перенесли сюди і потім її трошечки вже тут змістили. Ну от наш цей розкоп – він все ж таки, може зачепить частину фундаменту цієї криниці", — каже співробітник Рятівної археологічної служби Остап Лазурко.

Працюватимуть на площі Коліївщини археологи до кінця грудня. А реконструкцію площі мають розпочати навесні наступного року.

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.