Спецпроект

Біля Меморіалу жертвам Голодомору Фельдман Екопарк побудує каплицю

На території Фельдман Екопарк, що розташований поруч із Меморіалом жертвам Голодомору, буде побудований історико-культурно-освітній комплекс, частиною якого стане православна каплиця для поминання пам'яті невинних жертв.

Як повідомили Depo.Харків в Екопарку, будівництво каплиці планується почати найближчим часом.

 

Нагадаємо, що нещодавно поруч з пам'ятником жертвам Голодомору з'явилася "Долина альпак" Фельдман-екопарку. Це сусідство викликало хвилю обурення в соціальних мережах.

Історико-культурно-освітній комплекс створюватиметься на території, яку зараз тимчасово займає "Долина альпака". Він буде включати в себе серйозні освітні проекти, в тому числі музеї та виставки під відкритим небом, буде знайомити з історією України і культурою народів світу, залучати креативну молодь.

Крім того, там будуть розміщені освітньо-інформаційні стенди, що стосується трагічного минулого, зокрема, про Голодомор і Голокост, а також про права тварин і про цінності життя всіх мешканців нашої планети.

"Враховуючи сусідство з меморіалом, до створення комплексу підійдуть з усією серйозністю, зокрема, буде побудована каплиця для поминання жертв Голодомору. Та й в цілому Фельдман Екопарк завжди приділяв увагу темі пам'яті жертв Голодомору.

У День пам'яті жертв Голодомору (28 листопада) в Екопарку, як і завжди, нічого очікувати розважальних заходів. На центральній алеї наші співробітники і гості запалять свічки в пам'ять про загиблих. Ми щорічно, і в цьому році також, проводимо роботи з благоустрою Меморіалу - розповів адвокат Фельдман Екопарк Олексій Стовба.

- Тому мені абсолютно незрозумілі ті звинувачення в неповазі до пам'яті жертв, які зараз лунають на нашу адресу в телеграм-каналах і деяких ЗМІ. У Києві паби спокійно сусідять з меморіальним комплексом Голодомору, а наш екологічний проект чомусь викликав таку реакцію.

Вважаю, що вони інспіровані політиканами правого спрямування з метою зганьбити нашу репутацію і отримати дивіденди від розпалювання національної та релігійної ворожнечі. Ми цього не допустимо.

Після виборів про деяких політиків почнуть забувати. Тому вони хочуть нагадати про себе. При цьому на те, що в радіусі кілометра від Меморіалу є розважальні заклади, ресторани, інші комерційні об'єкти, уваги не звертають.

Як і на те, що в Екопарку проходять реабілітацію діти з особливими потребами, ветерани АТО. Тобто тут не тільки шанують пам'ять про жертв минулого, а й допомагають тим, хто цього потребує зараз".

Стовба підкреслив, що те, що Меморіал жертвам Голодомору є сусідами з територією Фельдман Екопарк, вже використовується для залучення уваги людей до пам'яті про цю трагедію.

Під час Балу хризантем, на якому побували сотні тисяч людей із усіх регіонів України, гіди екопарку рекомендували гостям побувати і на розташованому поруч Меморіалі.

Він також зазначив, що Фонд Олександра Фельдмана, проектом якого є Фельдман Екопарк, вже майже чверть століття займається питаннями історичної пам'яті і толерантності: реалізовані проекти "Пам'ять і вдячність", "Спадщина", Інститут прав людини і толерантності, "Музей релігій".

Фонд брав участь у проекті по створенню парку Голодомору в Ізраїлі. У Галереї "АВЕК" проходила виставка розсекречених архівних документів про трагедію Голодомору, в рамках якої відбувся всеукраїнський круглий стіл істориків, що зробив істотний вплив на ініціацію процесу світового визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.