Британська бібліотека загубила записники Дарвіна вартістю у мільйон фунтів

Бібліотека Кембриджського університету оголосила, що дві записні книжки британського науковця-природознавця Чарльза Дарвіна вартістю один мільйон фунтів (понад 1,3 мільйони доларів США) зникли безвісти протягом 20 років

Як пише BBC, одна з записних книжок містить начерк Древа життя ученого XIX століття, який досліджував еволюційні відносини між видами. Після "ретельного пошуку" куратори бібліотеки дійшли висновку, що вони, ймовірно, були вкрадені і попросили про допомогу у пошуку.

Востаннє записники бачили в листопаді 2000 року після "внутрішнього прохання" прибрати їх зі спеціального сховища рукописів для фотографування. Їх перевели до тимчасової студії, яка тоді знаходилася у будинку на території університетської бібліотеки, оскільки там йшли будівельні роботи. Лише у вересні 2020 року під час "планової перевірки" з'ясувалося, що вони зникли безвісти.

"Ми знаємо, що вони були сфотографовані в листопаді. Але ми не знаємо, що сталося відтоді до січня 2001 року, коли було встановлено, що вони не на своєму місці на полицях. І ми боїмося, що в записах, які залишилися, немає нічого, що розповіло б нам більше", — заявили у бібліотеці.

Самі блокноти є невеликими, розміром з листівки. Вони зберігалися у зробленій на замовлення синій коробці розміром з книгу в м'якій обкладинці.

Сторінка із записника Дарвіна
Сторінка із записника Дарвіна

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.

Випускник Лубенської гімназії, видатний правник УНР: до 160-річчя Сергія Шелухіна

6 жовтня минула 160-та річниця з дня народження Сергія Шелухіна – соратника Симона Петлюри, Генерального судді УНР, міністра судових справ УНР, юриста-правника, Генерального прокурора у добу Центральної Ради, письменника, історика та дипломата, учасника п'яти наукових товариств, обстоювача автокефального статусу Православної Церкви України, громадського і політичного діяча.

До питання правового статусу Східної Галичини у 1918-1939 роках

Встановлення Польщею контролю над територією Східної Галичини у період після листопада 1918 року відбулося внаслідок здійснення Польщею агресії проти ЗУНР, окупації та подальшої анексії Східної Галичини.

Закордонне представництво УГВР. "Америка нам допоможе!"

Після того, як органи нквс урср у 1944 році отримали інформацію про створення Української Головної Визвольної Ради (УГВР) і захопили протоколи установчих зборів цього повстанського тимчасового парламенту або уряду воюючої України, перед ними постало завдання знайти всіх його активних діячів. Але пошуки на українських теренах виявилися марними.