Британська бібліотека загубила записники Дарвіна вартістю у мільйон фунтів

Бібліотека Кембриджського університету оголосила, що дві записні книжки британського науковця-природознавця Чарльза Дарвіна вартістю один мільйон фунтів (понад 1,3 мільйони доларів США) зникли безвісти протягом 20 років

Як пише BBC, одна з записних книжок містить начерк Древа життя ученого XIX століття, який досліджував еволюційні відносини між видами. Після "ретельного пошуку" куратори бібліотеки дійшли висновку, що вони, ймовірно, були вкрадені і попросили про допомогу у пошуку.

Востаннє записники бачили в листопаді 2000 року після "внутрішнього прохання" прибрати їх зі спеціального сховища рукописів для фотографування. Їх перевели до тимчасової студії, яка тоді знаходилася у будинку на території університетської бібліотеки, оскільки там йшли будівельні роботи. Лише у вересні 2020 року під час "планової перевірки" з'ясувалося, що вони зникли безвісти.

"Ми знаємо, що вони були сфотографовані в листопаді. Але ми не знаємо, що сталося відтоді до січня 2001 року, коли було встановлено, що вони не на своєму місці на полицях. І ми боїмося, що в записах, які залишилися, немає нічого, що розповіло б нам більше", — заявили у бібліотеці.

Самі блокноти є невеликими, розміром з листівки. Вони зберігалися у зробленій на замовлення синій коробці розміром з книгу в м'якій обкладинці.

Сторінка із записника Дарвіна
Сторінка із записника Дарвіна

Година папуги. Погані передчуття професора Свяневича

"Я аніскільки не сумнівався, що вступ Радянської Росії у наші східні воєводства буде означати для них кінець існуючому там польському впливу і відрив тих територій від Польщі. Я не був би проти передачі тих воєводств незалежним Україні і Білорусі, якби такі існували, але не бачив сенсу в передачі їх Радянському Союзу". Як професор Свяневич передбачив Велику війну.

Чому «Пушкіни» в публічному просторі - це ворожа російська пропаганда

Оспівував загарбницькі війни Російської імперії і брав у них участь. Виправдовував воєнні злочини російської армії. Заперечував право українського, польського, народів Балтії на державність. Паплюжив гетьмана Івана Мазепу. Його ім'я нині ворог використовує як ідеологічну зброю: "Херсон — полуденный край России",— банер з цією цитатою розвішували на біл-бордах росіяни під час окупації Херсону. Мова піде про одного із найвідоміших ідейно-культурних маркерів російського імперіалізму — письменника Алєксандра Пушкіна.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.