У Туреччині знайшли унікальні артефакти віком 4 тисячі років

Турецькі дослідники морських глибин виявили на дні Егейського моря унікальні артефакти, вік яких складає 4 тисячі років

 

Знахідка також є доказом існування в той час торгового шляху між Муглою та Родосом. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на турецьке видання Hürriyet.

"У рамках проєкту з інвентаризації корабельних аварій турецькі вчені, які працюють на дослідницькому кораблі Koca Piri Reis біля Бозбуруну в районі Мармариса, в провінції Мугла, знайшли сотні історичних артефактів, датовані приблизно 4 тисячами років", - повідомляє видання.

Науковці відносять знайдені артефакти до бронзового століття та вважають їх доказом існування торгового шляху між Муглою та Родосом.

"Знахідки показують, що кераміка, вироблена на Криті, найімовірніше, подорожувала на північ до Яссоса, Мілета, Ефеса і Трої, до північних егейських островів для експорту через Родос і півострів Бозбурун, і на сьогоднішній день існує багато даних про цей шлях", - зазначили науковці.

Серед сотень знайдених артефактів багато керамічних горщиків, кухонної утварі, кам'яних сокир, інші предмети побуту тієї доби. Вчені припускають, що натрапили на сліди існування мінойської цивілізації.

Цей дослідницький проєкт триває з 2019 року. Завдяки цій знахідці вчені мають надію знайти взаємозв'язок між анатолійською та мінойською цивілізаціями та отримати більше інформації про торгові шляхи того періоду.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.

Ярослава Музика: зберігачка творів бойчукістів

Підсвідомо відчуваючи небезпеку для заарештованої дружини Ярослави, чоловік Максим Музика сховав твори Михайла Бойчука та його послідовників, що зберігалися вдома, замурувавши роботи між дверима їхньої квартири і суміжнього помешкання сестри. Повернувшись, художниця продовжувала переховувати спадщину Михайла Бойчука, прекрасно розуміючи ступінь ризику.