АНОНС: відкриття виставки "Була висока трава"

Виставку організовано за кошти Німецького федерального фонду "Пам'ять, відповідальність і майбутнє"

29 наших сучасників є героями виставки. Це люди, які 75 років тому постраждали від нацизму, але вижили і самим цим фактом перемогли диктатуру.
Серед них – колишні в'язні концтаборів і гетто, примусові працівники, військовополонені, люди, які були на окупованій території, постраждалі роми. Кожен портрет супроводжується короткою історією людини.

 

На відкриття завітають люди, яким присвячено виставку, свідки епохи. Також серед гостей: представники Посольства ФРН в Україні, українські історики, представники громадських організацій, німецькі волонтери.

Відкриття відбудеться в неділю, 4 жовтня о 18 годині у кірсі святої Катерини (Київ).

Як і де жили наші аристократи

"Пробираючись крізь чагарники, немов у фільмі про Індіану Джонса, ми очікували, що вийдемо на галявину та побачимо бодай руїни чи фундамент споруди. Але коли хащі скінчилися, ми ступили на переоране поле. Перед нами була лише оброблена плугом земля".

Командир гармати "Історик"

Іменем ужгородця Миколи Гаєвого назвали Центр сучасної історії в Українському католицькому університеті.

"Жила однією ідеєю: вільна Україна": до 120-річчя Оксани Мешко

Учасники дисидентського руху називали її "козацькою матір'ю", вкладаючи в цю метафору готовність стійкої, незламної жінки до жертовної боротьби. Оксана Мешко ввійшла в історію українського правозахисного руху як громадська діячка, співзасновниця і лідер Української Гельсінської групи.

"Найстаріший з нині живих...": Історія Балтійського кубку

Після закінчення Першої світової війни нове дихання отримали ігрові командні види спорту. Битви з полів, найстрашнішої на той момент війни, переміщуються на футбольні стадіони. Нове покоління запальних ентузіастів-організаторів продукує ідеї континентальних і регіональних турнірів як для клубів, так і для національних збірних. Не виключенням був і Балтійський регіон. Тут на просторах понівечених, не лише світовою війною, а й роками кривавих війн за незалежність, народжується ідея власного Балтійського кубку.