Анджей Дуда відкрив погруддя Анні Валентинович у Києві. ВІДЕО

Президент Польщі Анджей Дуда відкрив на території Посольства Польщі у Києві погруддя героїні «Солідарності» Анні Валентинович.

Про це повідомляє InPoland.net.pl, посилаючись на повідомлення Facebook Анджея Дуди.

 
Більше про долю Анни Валентинович читайте у статті Ігоря Галагіди - Українська мати польської Солідарності. Невідоме дитинство Анни Валентинович

Після підписання документів та спільної прес-конференції президентів України та Польщі, Анджей Дуда відкрив погруддя Анні Валентинович. Церемонія відбулася на території Посольства Республіки Польща у Києві.

Валентинович є однією з засновників незалежної профспілки "Солідарність", народилася в Україні, у Рівному. Вона наголошувала, що є полькою, яка народилася в Україні.

Довгий час жила у Гданську, працювала на верфі, де боролася за права робітників. Приймала активну участь у створенні профспілки. Організувала страйк у грудні 1981 року, була засуджена. Займалася опозиційною, комуністичній владі, діяльністю. Загинула в катастрофі літака Качинських під Смоленськом, обставини якої досі розслідуються.

В оці тайфуна. Як проголосили Акт Злуки

У цей день здавалося, що буревії історії втомилися і зупинили свій руйнівний рух. Насправді над Київом зупинилося "око тайфуну", де вітру може не бути. Навколо ж української столиці усе пригиналося від буревіїв.

Президент-невдаха. Яка з нього користь?

Президент-невдаха найкраще гострить лезо сокири демократії. Президент-невдаха – це тест на дурнєопірність суспільства, а також – краш-тест для держави. Виявляється, невдахи страшенно корисні для народовладдя.

Коли оголосили останній відбій. Уривок із книжки "Демобілізовані" Алана Олпорта

Демобілізація – це окрема битва, якої у жодному разі не можна програти. Які зміни переживало суспільство Великої Британії після Другої світової війни? Як демобілізовані адаптовувались до мирного життя? Про важку дорогу від війни до миру йдеться у книжці британського історика Алана Олпорта "Демобілізовані: повернення додому після Другої світової війни", яка у січні побачить світ у видавництві "Локальна історія".

Биківня: таємне місце масових поховань жертв сталінського терору

Історія Биківнянських могил — це історія місця масових поховань жертв сталінського терору, яке було приховане від суспільства протягом багатьох років. Биківня — це місце-символ, де були поховані голоси, яких змусили замовкнути. Це не просто могили, це багато людей, кожен із яких міг змінити щось у світі.